29:17 Este prea adesea întâlnit cazul în care cei convertiţi de curând, dacă nu se veghează asupra lor, vor acorda afecţiunea mai mult pastorului decât Răscumpărătorului. Ei socotesc că au beneficiat foarte mult prin lucrarea pastorului lor. Îşi închipuie că el are darurile cele mai înalte şi că nimeni altul nu poate lucra aşa de bine ca el, de aceea dau o importanţă necuvenită omului şi lucrării lui. Aceasta este o încredere care îi predispune să idolatrizeze pe om şi să privească la el mai mult decât la Dumnezeu; şi făcând acest lucru, nu sunt plăcuţi lui Dumnezeu şi nici nu cresc în har. Ei fac pastorului un mare rău, mai ales dacă este tânăr şi se dezvoltă ca un promiţător lucrător evanghelic.